Proste zarządzanie flotą za pomocą kart paliwowych FLOTEX POLSKA

Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na sprawnym zarządzaniu firmową flotą wie, jak cenne są narzędzia ułatwiające ten proces. Jednym z nich mogą być karty paliwowe FLOTEX POLSKA, które poza rabatami oferują szereg rozwiązań usprawniających nie tylko fakturowanie i zarządzanie firmą, ale i codzienną pracę kierowcy.

Pakiet usług dodatkowych

Karty paliwowe FLOTEX POLSKA to nie tylko rabat na paliwo i zbiorcze fakturowanie transakcji paliwowych. Praca kierowcy wiąże się przecież z wieloma innymi wydatkami, tj. opłaty za autostrady czy w strefie płatnego parkowania. Jako Klienci korzystający z naszych kart paliwowych, mogą Państwo rozliczać na wspólnej fakturze wiele innych wydatków, a dzięki dedykowanym usługom dodatkowym, uprościć dokonywanie płatności.

Jakie usługi wchodzą w skład oferty FLOTEX POLSKA?

  • viaToll pre-paid – możliwość opłat w trybie pre-paid na bramkach autostradowych w Polsce, dedykowana kierowcom samochodów ciężarowych. System viaTOLL jest oparty na technologii komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Składa się on z kilku podstawowych elementów, a jego działanie najprościej można przedstawić w następujący sposób: nad drogami płatnymi znajdą się bramownice wyposażone w anteny, które umożliwiają komunikację między przekaźnikami a viaBOX-em zamontowanym w pojeździe. Za każdym razem, gdy pojazd (wyposażony w viaBOX) przejeżdża pod bramownicą, zostaje naliczona opłata za przejazd konkretnym odcinkiem drogi płatnej. Kierowca zostaje o tym powiadomiony pojedynczym sygnałem z viaBOX-a. System połączony jest z kontem FLOTEX POLSKA, a każda opłata pobierana jest z wcześniej zasilonego budżetu. Płatności fakturowane są zbiorczo na koniec okresu rozliczeniowego.
  • Płatność kartą FLOTEX na autostradach – posiadając nasze karty paliwowe mają Państwo możliwość dokonywania płatności na bramkach autostradowych również jako kierowcy samochodów osobowych. Płatności te zostaną ujęte na zbiorczej fakturze, jak w przypadku każdego tankowania za pomocą karty flotowej. Funkcja ta sprawia, że kierowcy nie tylko nie muszą martwić się o zachowywanie potwierdzenia płatności w celu rozliczenia z firmą, ale również nie ma potrzeby przygotowywania odliczonej gotówki, ponieważ należność za przejazd autostradą będzie pobrana z konta flotowego. Operacja będzie widoczna na spisie transakcji na Panelu Klienta, co daje dodatkowe możliwości sprawowania kontroli nad firmową flotą.
  • mFLOTA – aplikacja umożliwiająca realizację transakcji flotowych za pomocą aplikacji bezpośrednio przy dystrybutorze. Aby dokonać płatności wystarczy przy użyciu aplikacji zeskanować z dystrybutora kod QR, podać PIN i ewentualnie dane dodatkowe (np. stan licznika), a na końcu potwierdzić. To wszystko, nie musisz wchodzić do stacji! Oszczędzamy czas omijając kolejki do kasy na stacji benzynowej, a płatność – tak jak przy standardowym użyciu karty paliwowej – pobierana jest z tego samego konta i fakturowana na tych samych zasadach.
  • mobiParking – wygodne opłaty za parkowanie w blisko 80 miastach w Polsce za pomocą telefonu komórkowego. Aplikacja sparowana z systemem kart flotowych umożliwia wnoszenie opłat za parkowanie za rzeczywisty czas postoju.. Opłaty te zostaną automatycznie uwzględnione w zbiorczych fakturach. Aby skorzystać z usługi wystarczy zainstalować aplikację (dostępna na systemy zarówno Android, jak i iOS), sparować swoje karty FLOTEX POLSKA, odnaleźć w aplikacji parking, za który chcemy zapłacić, oznaczyć pojazd naklejką lub kartką „mobiParking” i wcisnąć komendę „Rozpocznij parkowanie”. Opłata będzie pobrana jedynie za rzeczywisty czas parkowania, czyli do momentu, w którym zakończysz naliczanie opłat w aplikacji.

Kalkulator split-payment

Specjalnie dla naszych Klientów stworzyliśmy narzędzie kalkulatora wpłat, dzięki któremu można w łatwy sposób obliczyć, jaką kwotę, według obowiązującej stawki oprocentowania VAT należy uregulować metodą MPP. Każdego pierwszego dnia miesiąca generujemy na Portalu Klienta w zakładce >>Finanse<< tzw. numer prefiks odpowiadający numerowi wystawionej później faktury. Dokonując przelewu, oprócz słowa „zaliczka” w tytule należy wpisać wygenerowany, indywidualny numer prefiks, zgodnie z przykładem: „Zaliczka, 0000/19/10”, a płatność jakąś należy uregulować przez split-payment, mogą Państwo sprawdzić za pomocą kalkulatora.

Należy pamiętać, że metoda podzielonej płatności jest obowiązkowa dla faktur przekraczających 15 tys. PLN brutto na towary wymienione w Załączniku 15 do ustawy. O metodzie split payment dla Klientów FLOTEX POLSKA pisaliśmy TUTAJ.

Pełna kontrola floty

Decyzja dotycząca założenia kart paliwowych dla swojej firmy daje szereg możliwości związanych z organizacją i zarządzaniem firmowej floty. Ogromną zaletą naszych kart jest pełna kontrola wydatków dzięki zastosowanemu systemowi pre-paid, który pozwala na bieżąco zasilać rachunek. Tankując paliwa lub dokonując wszelkich transakcji pozapaliwowych związanych z obsługą pojazdu, pomniejszana zostaje kwota ze środków wpłaconych na ten cel. Jako zarządcy konta, mogą Państwo zablokować możliwość dokonywania płatności na wybrane przez siebie produkty.

Indywidualny Panel Klienta umożliwia także wgląd do historii transakcji z pełnymi danymi, tj. data zakupu, miejsce, numer karty, numer rejestracyjny pojazdu, nazwa produktu, ilość zatankowanego paliwa, cena wyjściowa, cena po rabacie, a także stan licznika, jeżeli została wybrana taka opcja. Takie możliwości sprawiają, że zarządzanie flotą i kontrola wydatków stanie się całkowicie prosta i dostępna wszędzie tam, gdzie będzie dostęp do Internetu.

Dodatkowo, Panel Klienta zawiera istotną dla firmy zakładkę FLOTA, w której Klienci mogą wprowadzić dane dotyczące poszczególnych samochodów firmowych oraz kierowców. System FLOTEX będzie na podstawie wprowadzonych danych przypominał o takich zdarzeniach jak kończąca się ważność ubezpieczenia, badań technicznych, przeglądów czy o zbliżającym się końcu ważności prawa jazdy kierowcy, badań lekarskich czy psychologicznych. Takie narzędzie jest niezastąpione w organizacji firmowej floty, szczególnie, gdy zarządzamy kilkoma lub kilkunastoma pojazdami i pracownikami.

Jeżeli nie jesteś jeszcze Klientem FLOTEX POLSKA, wejdź na stronę: www.kartyflotowe.pl lub skontaktuj się z naszym Działem Handlowym w celu zapoznania się ze szczegółami oferty: tel: 17 28 220 20, e-mail: handlowy@flotex.pl

Po więcej szczegółów dotyczących uruchomienia usług dodatkowych na swoim koncie, zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta:

Kontakt:

tel: 17 85 453 05

fax:17 28 220 29

e-mail: biuro@flotex.pl