Gadżety, które sprawdzą się podczas podróży

Kochasz samochody oraz praktyczne gadżety? Często wyruszasz w długie trasy? Świetnie się składa, ponieważ przygotowaliśmy propozycję czterech gadżetów samochodowych, które są funkcjonalne, umilą Twoją jazdę oraz sprawią, że samochód, którym jeździsz, stanie się bardziej nowoczesny.

Opaska kontrolująca reakcje kierowcy

Taka opaska to nieoceniony gadżet przede wszystkim dla kierowców, którzy spędzają w trasie naprawdę długie godziny. Urządzenie ma za zadanie rejestrować szybkość reakcji, a kiedy ta okazuje się zbyt wolna, urządzenie generuje wibracje lub sygnał dźwiękowy, który ostrzega kierowcę. Taka opaska będzie zatem świetnym wsparciem w prowadzeniu samochodu i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa – zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Alkomat elektromechaniczny

Musisz jechać w długą trasę, a dzień wcześniej miałeś udaną imprezę? Nie wiesz, kiedy dokładnie możesz wsiąść za kółko? W takich sytuacjach warto mieć w schowku alkomat elektromechaniczny, który dzięki swojemu sensorowi czujnie reaguje na molekuły alkoholu (inne substancje nie są w stanie zakłócić pomiarów). Dzięki temu gadżetowi będziesz pewny, że twój stan zezwala na prowadzenie samochodu.

Lokalizator kluczyków

Kto z nas choć raz w popłochu nie szukał kluczyków do samochodu? Jest na to sposób – system lokalizacji kluczy. Do pęku kluczy należy przypiąć mały brelok, który otrzymujemy w zestawie z lokalizatorem. Wyda on sygnał dźwiękowy lub świetlny, w momencie gdy wydasz odpowiedni komunikat. W zależności od rodzaju, lokalizatory reagują na pilot, gwizdnięcie lub na dane wysyłane ze sparowanej aplikacji mobilnej. Jednak bez względu na jego rodzaj, należy pamiętać o stanie naładowania baterii umieszczonej w urządzeniu. Taki gadżet może pomóc nam zaoszczędzić wiele nerwów w sytuacji, gdy w popłochu będziemy szukać kluczy.

Projektor samochodowy

Jest to technologia wirtualnej rzeczywistości, która przenosi dane z dysku przenośnego na wybraną płaszczyznę wewnątrz pojazdu za pomocą projektora. W teorii, zamiast mapy w telefonie, urządzenie wyświetli nam trasę na przedniej szybie naszego samochodu. Aplikacja poda nam takie informacje jak ograniczenia prędkości, lokalizacja fotoradarów, a także ostrzeże przed trudniejszymi odcinkami drogi. Transmisja obrazu odbywa się poprzez bluetooth, a urządzenie jest kompatybilne z większością popularnych aplikacji wykorzystywanych w trasie.

Nasze propozycje to tylko jedne z wielu gadżetów samochodowych, które mogą ułatwić codzienne podróże samochodem. Takie akcesoria mogą być idealnym pomysłem na prezent. Z większości z nich ucieszy się zarówno kierowca jak i pasażer.