Niezbędnik kierowcy – co warto mieć zawsze w bagażniku?

Na drodze niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć, a na które powinno się być przygotowanym. Z naszego artykułu dowiesz się co zawsze warto mieć ze sobą w samochodzie. Te przedmioty niejednokrotnie mogą pomóc zaoszczędzić niepotrzebnego stresu.

Szczotka i porządna skrobaczka do szyb

Gadżety przydatne zarówno wczesną jesienią, zimą czy nawet późną wiosną. Sam śnieg nie sprawia czasami tyle problemu co przymarznięty deszcz. W takiej sytuacji te narzędzia będą niezastąpione, gdyż w przypadku ich braku pozostaje włączenie ogrzewania w samochodzie, a to z kolei wiąże się z niepotrzebnym zużywaniem paliwa oraz dodatkowym czasem, który trzeba spędzić czekając na częściowe rozmarznięcie szyb.

Długie i solidne kable do akumulatora

Należy mieć na uwadze jak wiele znajdujących się w samochodzie przedmiotów pobiera w obecnych czasach dodatkową energię, co może skutkować jeszcze szybszym rozładowywaniem się akumulatora. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą długie kable do akumulatora, czyli takie, które pozwolą na połącznie samochodów, które nie stoją do siebie przodem. Często kierowcy potrzebujący pomocy dysponują również cienkimi kablami słabej jakości, które błyskawicznie się nagrzewają. Dobrze zadbać więc o to, aby poza odpowiednią długością były one wykonane w solidny sposób.

Ładowarka do telefonu

To dość oczywisty przedmiot, który jednak nie każdy posiada, a w który warto się w zaopatrzyć. Koszt najtańszej ładowarki to zaledwie 30 zł. Nigdy nie wiadomo jaka sytuacja będzie miała miejsce – awaria, wypadek czy nawet zwykła konieczność poinformowania kogoś o spóźnieniu. Mając rozładowany telefon może być ciężko szybko znaleźć pomoc w niespodziewanych sytuacjach.

Latarka oraz zapasowe baterie

Złapanie gumy w środku nocy i wizja wymiany koła w całkowitych ciemnościach to potencjalne niebezpieczna sytuacja, która może się wiązać z dużą ilością stresu. Podręczna lub najlepiej czołowa latarka nie zajmuje dużo miejsca, a może być niezwykle przydatna. Warto jednocześnie wydać kilka złotych na dodatkowe baterie, w przypadku, gdyby te w latarce zawiodły.

Zapasowe żarówki

Jazda bez świecącej żarówki jest zabroniona i niebezpieczna – zwłaszcza w nocy. Wymiana niesprawnej żarówki trwa tylko kilka minut, a zabezpiecza nas przed koniecznością zapłacenia mandatu, który może wynosić nawet 200 zł za pojedynczą spaloną żarówkę!

Wszystkie powyższe przedmioty zajmują niewielką część bagażnika lub schowka samochodowego. Samo ich posiadanie może wpłynąć na większy komfort psychiczny kierowcy, zwłaszcza w przypadku konieczności przebycia długiej trasy. W niespodziewanej, trudnej sytuacji na drodze niewielka latarka czołowa lub zapasowa ładowarka do telefonu może się z perspektywy czasu okazać bezcenna.