Aplikacje, które ułatwią prowadzenie firmy w trasie

Prowadzenie firmy w sytuacji, gdy nie mamy stałego dostępu do biura może być wyjątkowo uporczywe. Przedsiębiorca spędzający większość czasu w trasie lub w podróżach służbowych musi wykazać się doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi. Współczesna technologia pozwala wykonać część prac biurowych z poziomu smartfona. Podpowiadamy, jakie aplikacje pomogą prowadzić Twoją firmę na odległość.

Microsoft Remote Desktop – zdalny dostęp do komputera

Aplikacja ta umożliwia zdalne łączenie się z komputerem, który zostawiłeś w domu czy biurze. Pozwala wyświetlać pliki i aplikacje zapisane na służbowym dysku. To program przydatny szczególnie w sytuacji, gdy okaże się, że pilnie potrzebujesz wglądu do danych, które są zapisane jedynie w służbowym komputerze lub musisz wykonać operacje, które dotychczas wymagały twojej fizycznej obecności przy urządzeniu.

System: Windows XP, Vista, 7 i 8 oraz Android, iOS

Licencja: darmowa

Pleo – kontrola budżetu

Drogą do sukcesu jest niewątpliwie umiejętne zarządzanie finansami. Aplikacja pozwala kontrolować wydatki w firmie z poziomu telefonu. W błyskawiczny sposób umożliwiasz sobie wgląd do generowanych przez aplikację raportów, co przyczynia się do większej świadomości odnośnie budżetu firmy, a w konsekwencji uproszczenia księgowości. Aplikacja pomaga również w redukcji niektórych kosztów, pilnuje realizacji założonego budżetu i podpowiada w jaki sposób możesz zaoszczędzić na poszczególnych wydatkach.

System: Android, iOS

Licencja: darmowa

Invoice2go – mobilne fakturowanie

To nic innego jak mała księgowość w zasięgu smartfona. Aplikacja stworzona dla zabieganych przedsiębiorców lub tych, którzy ciągle przebywają w trasie. Dzięki niej możesz w przystępny sposób wystawić fakturę, ustawić numerację, terminy płatności, rabaty, podpisy, zapisać ją w formacie pdf, przesłać do kontrahenta, a także sprawdzać statusy płatności.

System: Android, iOS

Licencja: darmowa

Adobe Scan

Dzięki tej aplikacji możesz wykorzystać swój telefon w roli mobilnego skanera. W prosty sposób przeniesiesz dokument z wersji papierowej na elektroniczną, w edytowalnym formacie pdf, gotowym do przesłania.

System: Android, iOS

Licencja: darmowa

Younity App

Umożliwia dostęp do wszystkich multimediów, jakie gromadzisz na swoich urządzeniach, bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz – wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym i komputerze. Narzędzie to jest niezwykle pomocne w sytuacji, gdy znajdujesz się poza biurem i pilnie potrzebujesz uzyskać dostęp do plików, które zapisane są na dysku stacjonarnym. Bez konieczności ingerencji osób trzecich jesteś w stanie otworzyć i edytować swoje pliki na urządzeniu mobilnym. Wersja bezpłatna pozwala na korzystanie z jej funkcjonalności dzięki dostępowi do sieci WI-FI. Opcja płatna pozwala na korzystanie z aplikacji będąc połączonym z  w dowolnym miejscu na świecie.

System: iOS (wersja dla Androida pod nazwą Onety: Home Media Server), Mac, Windows

Licencja: płatna w wersji rozszerzonej  

mobiParking i mFLOTA

Aplikacja mobiParking umożliwia bezgotówkową płatność za parkowanie w ponad 60 miastach w Polsce (aktualna lista dostępna na stronie www.mobiparking.pl). Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz już musiał szukać parkomatu, a wszelkie opłaty uregulujesz łatwo i szybko za pośrednictwem aplikacji mobilnej w swoim telefonie. Z kolei mFLOTA pozwala na bezgotówkową płatność za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze na stacjach ORLEN i BLISKA, a co za tym idzie, skrócić czas spędzany przez Ciebie lub Twoich pracowników na stacjach benzynowych.

Aplikacje te są dedykowane klientom FLOTEX POLSKA posiadającym karty paliwowe ORLEN. Więcej o nowych aplikacjach dla Klientów FLOTEX POLSKA przeczytasz >>tutaj<<

System: Android, iOS

Licencja: darmowa